תהליך הרישום והקבלה לאולפנות תשפ"א

קבלה לאולפנה

לפי הנחיות משרד החינוך, הקבלה למוסדות תיכוניים מבוססת על:

  1. ציוני התעודה של סוף כתה ז' ומחצית ראשונה של כתה ח'
  2. ראיון אישי.

בחלק מהמוסדות הפנימייתיים מתקיימת במהלך ימי הרישום בחינה ביהדות.

ימים פתוחים, מפגשי היכרות וראיונות

על מנת לאפשר לתלמידות להתרשם ולהכיר את המוסדות השונים, האולפנות מקיימות ימים פתוחים וערבי היכרות, רובם בחודשים טבת-שבט (דצמבר-ינואר). השנה יחלו הימים הפתוחים בתאריך י"ט טבת, 3.1.21.

השנה בשל מגבלות הקורונה התהליך יהיה שונה. הוארך משך הזמן להיכרות עם המוסדות וראיונות.

המועמדות יוזמנו להיכרות וראיון במהלך ותוך כדי הגשת בקשות הרישום באתר הארצי.
עדיפות לראיונות באמצעות "זום"; מפגשים פנים מול פנים יתאפשרו ע"פ הוראות משרד הבריאות שיהיו באותו הזמן.

בתקופת הרישום מתפרסמים באתר האולפנות תאריכי ימים פתוחים באולפנות נבחרות.

הרשמה באתר הרישום הארצי

כל התלמידים שמעוניינים ללמוד במוסד פנימייתי (החל מכתה ט') חייבים להירשם באתר הרישום הארצי של מנהל החמ"ד במשרד החינוך, במשך תקופת הרישום שנמשכת כחודש.  התהליך נועד לייצר הסדרה של נושא הרישום ברמה הארצית ולהנגיש מידע לתלמידים אודות התהליך כולו.

השנה (תשפ"א) תאריכי הרישום באתר הרישום של החמ"ד הם החל מיום ראשון ה' טבת 20.12.20 ועד יום חמישי ט"ו בשבט 28.1.21.

לאתר הרישום הארצי לחצו כאן (האתר יהיה פעיל החל מתאריך פתיחת הרישום בלבד).

[* שימו לב לא להתבלבל – אתר הרישום הארצי של מנהל החמ"ד מופעל על ידי משרד החינוך, ההרשמה מתבצעת שם בלבד ולא באתר שלנו yeshivot.co.il שהינו אתר פרטי שמטרתו להביא מידע לציבור בלבד].

בהרשמה באתר הרישום הארצי של משרד החינוך ההורים מגישים בקשה לרישום למוסד פנימייתי, ובנוסף כל תלמידה בכיתה ח' נדרשת להירשם לכל הפחות גם למוסד חינוך אחד באזור מגוריה, כתנאי לביצוע הגשת בקשה להרשמה למוסד פנימייתי ארצי.

בתהליך ההרשמה באתר נדרשת כל תלמידה לבחור 3 מוסדות שבהם היא מעוניינת.

בקשת הרישום ממולאת על ידי ההורים והתלמידה בלבד, וצריכה לכלול פרטים אישיים של התלמידה, בחירת 3 מוסדות מבוקשים להרשמה, וכן לצרף מסמכים: תעודות כיתה ז-ח, תמונה, ואבחונים אם ישנם. הנחייה מסודרת בנוגע למסמכים אלו תקבלו תוך כדי הרישום באתר החמ"ד.

במהלך תקופה זו רצוי מאד להשתתף בימים פתוחים במוסדות שונים ולהתרשם מהם. אם שיניתם את דעתכם לגבי 3 המוסדות המבוקשים תוכלו להיכנס לאתר הרישום ולשנות את בחירתכם, עד לתאריך סגירת האתר.

לאחר שהגשתם בקשות רישום באתר הארצי, תקבלו זימון להיכרות וראיון מאחד או יותר מהמוסדות שאליהם נרשמתם. במקרים רבים הראיון יתקיים באמצעות "זום".

בסיום התהליך מקבלת כל תלמידה הודעה על קבלתה ללימודים באחת מ-3 האפשרויות שנבחרו על ידה.

במקרה שתלמידה לא התקבלה לאף אחד מהמוסדות שאליהם התראיינה, המידע מהמוסדות יגיע למשרד החינוך עוד בטרם שליחת התשובות להורים, על מנת לטפל במקרים אלה ולאפשר לתלמידה אופציה נוספת לפני יום מתן התשובות לכלל התלמידים.

לפי הנחיות משרד החינוך מתן התשובות מכל בתי הספר מתבצע ביום אחד לכל התלמידים בארץ – השנה יום מתן התשובות הוא יום שני י"ז אדר 1.3.21

ההורים נדרשים לאשר את הרשמת בתם למוסד שבחרו (ולבטל הרשמות כפולות) בתוך כשבועיים מזמן קבלת התשובות – עד לתאריך א' ניסן 14.3.21.

במקרה של קבלה ליותר ממוסד אחד או במקרה של המשך לימודים במוסד שש-שנתי קיים, יישמר מקום לתלמידה המתקבלת עד לתאריך 14.3.21 בלבד. לאחר מכן ובמידה ולא בוצע רישום בפועל, יתקבלו תלמידים בסטטוס "ממתינים" עד לתאריך ח' ניסן 14.3.

התשובות לממתינים יינתנו גם הן בתאריך אחיד- יום ראשון ח' ניסן 21.3.21.

ראיון אישי

המוסדות מזמנים אליהם על פי שיקול דעתם את התלמידות המבקשות להירשם אליהם, לראיון אישי ולהיכרות עם המקום.

בחלק מהאולפנות מקיימים בנוסף לראיון האישי גם ראיון קבוצתי או משימה קבוצתית, וכן מבחן במושגים ביהדות או ידע כללי.

פרטים נוספים על ראיונות לאולפנות וכיצד להתכונן אליהם, תוכלו לקרוא כאן

בסיום התהליך מקבלת כל תלמידה הודעה על קבלתה ללימודים באחת מ-3 האפשרויות שנבחרו על ידה.

סיוע וליווי בתהליך הרישום והבחירה

ליווי התלמידות בתהליך הבחירה והרישום הינו באחריות המוסד החינוכי בו לומדת התלמידה בכיתה ח'. יועצות חינוכיות, מחנכות כיתה ח' ומנהלי מוסדות החינוך מתבקשים על ידי משרד החינוך ללוות ולסייע לכל תלמידה עד למציאת פתרון מיטבי ושיבוץ למוסד שמתאים עבורה.

כמו כן במקרה שתלמידה לא התקבלה למוסד שאותו רצתה, צוותי החינוך יכולים לסייע לה לערער על ההחלטה או להשתבץ למוסד מתאים אחר.

בכל התהליך ניתן ומומלץ לשתף ולהתייעץ עם יועצת ביה"ס וצוות החינוך והניהול, שיוכלו ללוות אתכם בהתלבטות, בבחירת עדיפויות ובמציאת מענה לשיבוץ מתאים בחמ"ד.

הורים לילדות המתמודדות עם אתגרים בתחום הלימודי, ההתנהגותי או החברתי, הזקוקים לייעוץ מקצועי והכוונה אישית למציאת סוג המסגרת המתאים לבתם – מוזמנים לפנות אלינו להכוונה וייעוץ אישי.

שיתוף ב whatsapp
שתף בווטסאפ