סוג מוסד:
פרטים
 • ראש האולפנה:
  מרב גולד
 • רשת:
  מרכז ישיבות ואולפנות בנ"ע
 • כיתות:
  ז-ח, ט-יב
 • מספר כיתות בשכבה:
  2
על האולפנה:

אולפנת טל רמות

אולפנת טל רמות היא אולפנה שש שנתית ללא פנימיה בשכונת רמות בירושלים, המשתייכת לרשת מוסדות בני עקיבא (לשעבר אולפנת "נווה רוחמה").
האולפנה מותאמת לבנות המחפשות מסגרת מעצימה ותומכת, לבנות הזקוקות למענה לימודי פרטני ולבנות המחפשות מסגרת עם פעילות חברתית מגוונת, מעצימה ותורמת.
באולפנה קיים צוות רחב ומקצועי המותאם לצרכים הרגשיים והלימודיים השונים ופועל מתוך ראיה הוליסטית של כל תלמידה ותלמידה, מתוך הקשבה והכלה.

הנחות היסוד שלנו:

כל בת היא שונה, אחרת ונבדלת מחברתה, לכל בת חוזקות וחולשות.
כל התלמידות הן בעלות פוטנציאל קוגניטיבי תקין ויכולת לעמוד בבחינות בגרות, בכלל זה גם תלמידות עם קשיי למידה שונים.
זיהוי של קושי מאפשר לצוות מיומן לתת לבת אסטרטגיות למידה וכלים מגוונים.
כל בת המעוניינת ומסוגלת לעמוד בדרישות הדתיות-חברתיות של האולפנה תיקלט אצלנו בברכה ובחום.

התפיסה החינוכית של אולפנת טל רמות:

תפקיד האולפנה לתת את המרחב החינוכי והלימודי ואת הכלים והאסטרטגיות כדי לקדם את התלמידה ולאפשר לה לגלות את כישוריה ואת יכולותיה ולהגיע לבגרות מלאה.
העבודה החינוכית מבוססת על שותפות ואינטראקציה בין ההורים וצוות האולפנה תוך התבוננות והיכרות מעמיקה עם נפש התלמידה וצרכיה. האולפנה מכוונת ומחנכת את התלמידה להיות אישה דתית ויראת שמים, אזרחית אכפתית ומעורבת, אחראית ובעלת ביטחון. האולפנה רואה כמכלול את עולמה החינוכי, הרגשי והלימודי של הבת.
השאיפה היא להעצים ולגדל את התלמידה בשלושת היבטים אלה – חינוכי ערכי, רגשי פנימי ולימודי.

מטרתנו לפתח דרכי הוראה שלא רק יקנו חומר אלא יעניקו כלים מתאימים של תהליך למידה. לפיכך, מפעילה האולפנה מערך לימודים ייחודי, המשלב תוכניות טיפוח וקידום.

כמחצית מהתלמידות משתתפות במערכת שעות תומכות הוראה הכוללות שעות שיעורי הוראה מתקנת ושיעורי עזר פרטניים וקבוצתיים. הלימודים במסגרת זו מתקיימים במקביל למערכת הלימודים הרגילה, ולכל בת מורכבת תוכנית פעולה ומערכת לימודים אישית.

מגמות:

עיצוב גרפי
אמנות
פסיכולוגיה
מדעים וטכנולוגיה

תוכן שיווקי